Pri tej tekmi se ne grem junaka z lovljenjem visokih kvot. New Zealand – Belgium mi diši predvsem po tem, da vidimo vsaj dva gola, in iskreno, over 1.5 je tukaj zame precej bolj smiseln kot kompliciranje s končnim zmagovalcem.
Belgija je na papirju močnejša, to se vidi že po sami postavitvi. Ko imaš v ekipi Courtoisa, De Bruyneja, Tielemansa, Trossarda in De Ketelaereja, si sposoben ustvariti dovolj priložnosti tudi takrat, ko nisi briljanten. Po drugi strani Nova Zelandija ni brez orožij. Chris Wood je tip napadalca, ki iz ene dobre žoge ali prekinitve hitro naredi zmedo, zraven pa imata Singh in Ryan Thomas dovolj nogometa, da mu kaj pripravita. Zato mi je scenarij z vsaj dvema zadetkoma precej realen tudi brez tega, da bi šlo za odprto divjanje.
Moram pa omeniti odsotnosti pri Belgiji. Debast manjka in to jim malo zoži rotacijo v zadnji vrsti, predvsem pri mirnejšem prenosu žoge iz obrambe. Še bolj zanimiva je odsotnost Dokuja, ker z njim Belgija dobi čist drugačno dimenzijo v igri ena na ena in več surove hitrosti. Če ga res ni, bo manj direktnosti in manj kaosa za novozelandsko obrambo. Tudi Ngoy odpade, kar ni največji udarec, vseeno pa pomeni manj širine v kadru.
BC Place zna dati takšni tekmi malce poseben, skoraj nevtralen občutek, zato ne bi pretiraval z lovljenjem hendikepov. Moj občutek je bolj preprost: Belgija bi morala svoje narediti, Nova Zelandija pa ima dovolj, da vsaj pomaga tekmi do dveh golov. Moj tip ostaja over 1.5.


