Tole ni tekma, kjer bi iskal junaštvo s kakšnim divjim ulovom. Pri paru Japan – Sweden grem precej bolj prizemljeno in moja smer je 1X. Ne zato, ker bi Švedi bili nenevarni, daleč od tega, ampak ker mi je Japonska v takšnih izenačenih obračunih običajno bolj všeč v smislu discipline, razdalj med linijami in mirnosti na žogi.
Švedska ima naprej resen material. Ko imaš v ekipi Gyökeresa in Isaka, si praktično vedno eno dobro tranzicijo stran od gola. To je tudi glavni razlog, da tukaj ne bi šel brezglavo na čisto enico. Preveč kvalitete je na drugi strani. Ampak če pogledam celotno sliko, mi Japonska deluje bolj kompaktno. Kamada zna umiriti ritem, Dōan in Maeda pa sta dovolj hitra, da delata težave tudi ekipam, ki fizično izgledajo močnejše.
Pomembna stvar je odsotnost S. Machina. To ni katastrofa, je pa opazna izguba za širino napada. Japonska s tem izgubi eno dodatno rešitev, predvsem če bi bilo treba v drugem polčasu spreminjati profil napada ali loviti gol z bolj svežo energijo. Več bremena bo tako na Uedi in krilnih igralcih, kar pomeni, da bo moral začetni napad oddelati več minut in več odgovornosti.
Tudi prizorišče v Dallasu mi tukaj doda občutek nevtralnosti, zato še toliko manj verjamem v scenarij, kjer bi ena ekipa povsem povozila drugo. Barton kot sodnik zna tekmo razsekati, če postane pretrda, kar pogosto koristi bolj organizirani strani. In prav zato ostajam pri preprosti izbiri: Japonska ne izgubi. Kvota ni za bogatenje, je pa po mojem čisto uporabna za bolj miren listek.


